Vaikystės vėjas
„Vaikystės vėjas“ – pirmasis Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestras, įkurtas 1998 m. Liūdynės kultūros centre. Šiame miestelyje gyvena 762 žmonės. Orkestro įkūrimui didelės įtakos turėjo susitikimas su profesionaliu Aukštaitijos regiono pučiamųjų instrumentų orkestru „Panevėžio garsas“. Jo vadovas Remigijus Vilys ir tapo pagrindiniu orkestro „Vaikystės vėjas“ įkūrimo iniciatoriumi bei globėju. Liūdynėje vasarnamį turėjo ir visas vasaras čia praleisdavo kompozitorius Juozapas Gudavičius, kuris itin mėgo ir kūrė muziką pučiamųjų instrumentų orkestrams.
Orkestras „Panevėžio garsas“ ne tik koncertavo Liūdynės vaikams, bet ir supažindino su kiekvienu instrumentu bei grojimo galimybėmis. Po šio koncerto ir edukacinės programos apie pučiamuosius instrumentus atsirado daug vaikų, norinčių išmokti groti pučiamaisiais instrumentais. Jauniesiems muzikantams instrumentus padėjo įsigyti Nyderlandų Fryšlando regiono dirigento Piet Visser įkurtas labdaros fondas, Panevėžio rajono savivaldybė ir Atviros Lietuvos fondas. Tuo metu orkestre grojo 25 vaikai, o jiems vadovauti patikėta dviem profesionaliems „Panevėžio garso“ muzikantams Vidmantui Tamoliūnui ir Vidui Dulkei. Į vaikų norą groti labai palankiai reagavo jų tėvai, kultūros darbuotojai, rajono bei seniūnijos vadovai, todėl dirbdami su dideliu noru muzikantai per trumpą laiką pasiekė itin neblogų rezultatų. Po pusės metų sutinkant Olandijos Het Bildt savivaldybės pučiamųjų orkestrą, jaunieji Liūdynės muzikantai jau pristatė ir savo programą. 1999 m. orkestras kartu su kitais kultūros centro kolektyvais jau grojo Latvijoje Limbažų rajone Alojoje, Vilniaus mokytojų namuose. Tais pačiais metais orkestras nominuotas „Aukso paukštės“ statulėlei „Naujai suspindusi žvaigždė“. „Aukso paukštės“ nominacijas Lietuvos liaudies kultūros centras įkūrė 1999 m. siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus. Dar net nespėję pasidžiaugti „Aukso paukštės“ nominacija kitąmet jie jau buvo pakviesti į Olandiją. Gyvendami olandų šeimose muzikantai turėjo galimybę susipažinti su šalies papročiais ir kultūra, pristatyti savo kraštą ir sukurti bendrą muzikinę programą su šios šalies jaunimu. Kelionės įspūdžiai visiems muzikantams išliko giliai atmintyje iki šių dienų. Toliau orkestro laukė vis nauji koncertai ir konkursai. 2001 m. dalyvavo Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate, tarptautiniame vaikų ir jaunimo festivalyje „Mes ateinam“, 2002 m. Panevėžio rajono dainų šventėje „Supynėm pynimą“, 2003 m. tarptautiniame orkestrų festivalyje „Panevėžio garsas – 2003“ ir daugelyje kitų projektų, koncertų bei konkursų.
Per 15 metų orkestro nariai keitėsi, jaunimas užaugo, baigė mokslus, paliko kaimą, o į jų vietas stojo nauji muzikantai. Daug kas pasikeitė per tiek metų, tačiau vadovas liko tas pats Vidas Dulkė. Šiuo metu orkestre groja per 20 muzikantų, visi jie pradėję groti neseniai ir dar neturi didelių pasiekimų, tačiau noro mokytis groti jiems tikrai netrūksta, tad po kelių metų išgirsime ir apie jų žygius muzikiniame kelyje. Per visą muzikinę veiklą Liūdynėje orkestrų muziką ir instrumentus pažino per 100 vaikų ir jaunimo. Orkestre užaugo ir keletas profesionalių muzikantų, kurie tęsė mokslus Lietuvos muzikos akademijoje: N. Jakštonis (trimitininkas, kuris dabar jau ir pats vadovauja Šakių orkestrui), D. Šilkaitis (trombonistas, vadovavo Bernatonių orkestrui „Dūdesys“), I. Krikščiūnaitė (valtornistė, groja Lietuvos kariuomenės orkestre). Dabar orkestras jaunas, bet noriai auga, mokosi, tobulėja, dalyvauja edukacinėse programose, meistriškumo kursuose, semiasi patirties iš Anglijos, Nyderlandų lektorių, dalyvauja įvairiuose seminaruose.