Buve orkestrai

Raguvos pučiamųjų instrumentų orkestras “Ragas”

By 2019-12-0817 kovo, 2023No Comments

Raguvos pučiamųjų instrumentų orkestras “Ragas”

Raguvos orkestras suburtas 2007 m. Remigijaus Vilio dėka, daug prisidėjo ir Panevėžio rajono savivaldybė. Į pirmą užsiėmimą atėjo apie 15 vaikų ir jų tėvelių, nors Raguvoje gyventojų tik 542. 2008 m. važiavo stebėti čempionato ir jau po metų patys dalyvavo atrankoje.

Per septynerius metus dalyvavo Raguvos kultūros centro šventėse, šalies festivalyje „Spindulėlis“, Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatų atrankose, grojo Raguvos bažnyčioje, dalyvavo moksleivių Dainų šventėje, stovyklose „Brass vasara“ ir „Blue system“, orkestras iškylavo ir ilsėjosi Zarasų rajone, Vilniaus apylinkėse, 2013 m. pirmą kartą dalyvavo projekte „Vario audra“ – orkestrų varžytuvėse ir koncertuose po Aukštaitijos regioną, taip pat atvirose pamokose Ukmergės muzikos mokykloje pas mokytoją Rimvydą Gagiškį. 2014 m. vyko į lietuvių dainų šventę „Čia – mano namai“ ir kartu su Panevėžio rajono orkestrais grojo projekte „Vario audra“ Kalnų parke.

Per septynerius metus daug muzikantų keitėsi. Nuo pat pradžių orkestre dūduoja Rugilė, Adomas, Gintarė, Jokūbas, Kotryna, Lukas, Vita ir Brigita. Visus šiuos metus kartu groja ir orkestrą konsultuoja bosistas Audrius Vėželis. Raguvos orkestre per šį laikotarpį pučiamųjų muziką ir instrumentus pažino per 50 vaikų.

 

Vadovas Vytautas Mažeika gimė Vilniuje 1968 m. Mokėsi pas žymiausius muzikus: V. Skripkauską, A. Budrį, 1986 m. baigė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklą. 1989 m. studijuodamas Lietuvos muzikos akademijoje pradėjo groti A. Radzevičiaus savanorių gaisrininkų draugijos, vėliau Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos orkestre. Nuo 1992 m. dirbo Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurinėje mokykloje, tada pradėjo groti klarnetu ir Lietuvos kariuomenės orkestre. Vėliau, pastačius Šalčininkuose Lietuvos tūkstantmečio mokyklą, ten subūrė orkestrą. 2007 m. Remigijaus Vilio pakviestas subūrė vaikų grupę Raguvoje, kuri išaugo į vaikų ir jaunimo orkestrą.