Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Dūdorėliai“ vienas iš aktyviausių Panevėžio rajono orkestrų. 2013 m. susikūrusiame kolektyve aktyviai dalyvauja 15 mokyklinio amžiaus vaikų, kurie mokosi groti, muzikuoti, augti, tobulėti ir dalyvauti koncertinėje veikloje.

Paskutinių metų laimėjimai:
2017 m. Panevėžio rajono projekte „Vario audra“ orkestrų varžytuvėse Greičiausio orkestro nominacija.
2018 m. kolektyvui Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus įsakymu „Dėl mėgėjų meno kolektyvų grupavimo į kategorijas pagal meninį lygį, veiklą ir rezultatus“ suteikta III kategorija.
2019 m. Lietuvos Juozo Gudavičiaus vardo konkurse „Kur giria žaliuoja“ III vieta.

2021m. Konkursas „Cory Online Brass Band Championship 2021” Geriausiai atliktas savo šalies kūrinį „Linelis“ Valdas Stanaitis

2021m. Lietuvos Varinių Pučiamųjų Instrumentų Orkestrų Asociacija (LBBA) organizuotame XXI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas A kategorija II vieta.

2022m. Lietuvos Varinių Pučiamųjų Instrumentų Orkestrų Asociacija (LBBA) organizuotame XXI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas A kategorija II vieta.

Kolektyvo ir jo vadovo iniciatyva organizuojami kultūrinės edukacijos muzikinio veiksmo projektai: „Pūsk, o ne trauk!“, „Nukalk savo laimės pasagą“, ir „8 savaičių iššūkis“. Vykdoma NVŠ programa „Pūsk į dūdą“. Kolektyvo vadovas Andrius Gudas yra vienas iš unikaliausių muzikos projektų regione „Lietuvos Juozo Gudavičiaus vardo muzikos konkursas „Kur giria žaliuoja“ organizatorių.

Tradicija kasmet parengus naują muzikinę programą žiūrovus pakviesti į Kalėdinės eglės įžiebimo šventę. Kūrybinės veiklos tikslai dalyvauti rajono renginiuose, šventėse, kurti naujas koncertines programas, dalyvauti Dainų šventėje. Parengti orkestrą pučiamųjų instrumentų reprezentaciniam Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionatui ir kultūrinių mainų programos veiklai.

Paįstrio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Dūdorėliai“ ne kartą dalyvavo tiesioginiame laidos LRT „Labas rytas“ filmavime. Vaikai, jaunimas ir jų tėvai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų dalyviai.

Per šiuos gyvavimo metus parengtas ne vienas orkestrinio muzikavimo repertuaras, skirtas įvairių renginių ir švenčių atidarymams. Parengtos privalomos konkursinės čempionato ir Dainų šventės programos. Repertuarą sudaro kūriniai iš muzikinio rinkinio vaikams „Brass Breakout“ ir „Big shiny brass“, dauguma kūrinių yra Lietuvos kompozitorių Tado Šileikos ir Miko Karso.

Kolektyvo veikla – tai gilių Paįstrio muzikinių tradicijų tąsa, suteikianti kraštui kultūrinį savitumą ir unikalumą.