1960 m. muzikos mokytojo S Sinkevičiaus iniciatyva vidurinėje mokykloje susibūrė pučiamųjų instrumentų orkestras. Po 4 metų intensyvaus darbo orkestras tapo Respublikinės dainų šventės laureatu.

Iš Kybartų išvykus orkestro vadovui, šį darbą perėmė jo mokinys A. Ziegoraitis. Jau 1975m. orkestras buvo pakviestas dalyvauti konkurse dėl geriausio orkestro vardo. Nuolatinis darbas, entuziazmas bei vadovo talentas netrukus buvo įvertintas įvairiausiais laimėjimas, kas buvo dar didesnė paskata siekti tobulumo. Per 50 kūrybinio darbo metų Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras išugdė ne vieną muzikantų kartą, todėl jauniesiems muzikantams tėvai, kurie jaunystėje arba dar ir dabar mielai paima dūdą, tampa sektinu pavyzdžiu jauniesiems orkestrantams. Kai kurie  orkestro „Kybartai“ auklėtiniai pasirinko profesionalių atlikėjų kelią.

kybartai

Ilgamečiai solistai – Laima Lapkauskaitė, Ilona Radomskienė, Alma Lapinskienė  ir Romas Šunokas.

Dabar orkestre groja apie 60 įvairaus amžiaus muzikantų.

Sunku būtų išvardinti visus laimėjimus, kurių būta per visą šį laikotarpį, tačiau paminėtina keletas itin svarbių faktų:

1985 m. ir 1987 m. orkestras buvo pripažintas geriausiu orkestru Lietuvoje. 1987 m. suteiktas liaudies kolektyvo vardas „KYBARTAI“.

2000m. ir 2004m minėtas kolektyvas pelnė „Aukso paukštės“ (,,Tarptautinė spindesio‘‘ bei ,,Geriausia pučiamųjų mokykla“) nominacijas.

Nuo 1985m. dalyvaujant įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose bei projektuose, kolektyvas yra įgijęs daug patirties ir pripažintas kitų užsienio ekspertų bei atlikėjų. Jam nuolat tenka reprezentuoti Lietuvą Maskvoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, kur garbingai atstovauja Lietuvos pučiamuosius.

Vienas iš svarbiausių laimėjimų 1987m. Vengrijoje (Debrecen‘as) laimėtas Grand Prix.,

2001m. Latvija tarptautinių pučiamųjų orkestrų Brize laureatas,

2003m. tarptautinis festivalis ,,Pajūrio dūdos“ (Palanga),

2004 m. Lenkija II Europarado laureatai ir kt..

Per metus vidutiniškai surengiama apie 20 koncertų, daug bendradarbiaujama ir keičiamasi repertuaru su kitais profesionaliais orkestrais, t.y. Lietuvos Valstybinis pučiamųjų orkestras ,,Trimitas“, Lietuvos Respublikos prezidentinis orkestras ir kt..

Švenčiant kolektyvo 40 metų meninės veiklos jubiliejų buvo paruošta ir išleista kompaktinė plokštelė. 2009 m. išleistas antras CD DVD diskas.

2009 m. pučiamųjų instrumentų orkestrui „Kybartai“ suteikta I meninio lygio kategorija.

Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras yra dažnas respublikos miestų švenčių ir festivalių svečias.

Nuo 1964m. orkestras dalyvavo visose dainų šventėse bei sėkmingai pasirodė rengiamuose konkursuose.

XI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate dalyvauja orkestro „KYBARTAI“ jaunoji karta.

Orkestro meno vadovas ir dirigentas – A. Ziegoraitis

Koncertmeisteriai- D. Ziegoraitis, L. Daubaras, S. Mickevičius
Šokėjų grupės choreografė- E. Vasiliauskienė