Festivaliai/konkursaiRenginiai

Lietuvoje koncertuos vienas geriausių Europoje varinių pučiamųjų orkestrų iš Nyderlandų Karalystės – „Brass Band De Wâldsang“

By 2017-09-1926 vasario, 2020No Comments

Brass Band De Wâldsang

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija (LBBA), bendradarbiaudama su Palangos miesto savivaldybe, į Lietuvoje vyksiančius festivalius pasikvietė vieną geriausių Europoje varinių pučiamųjų orkestrų iš Nyderlandų Karalystės – „Brass Band De Wâldsang“. Intensyvų vasaros pučiamųjų muzikos sezoną užbaigs rugsėjo mėn. 22-24 dienomis orkestro „Brass Band De Wâldsang“ koncertai festivalyje „Dūdų vasara” Panevėžyje ir Palangos koncertų salėje.

Panevėžyje orkestras lankysis neatsitiktinai. Šiame mieste kasmet vyksta Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatai, sulaukiantys didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje ir už jos ribų. “Dūdų vasara – XIV“  tai ilgiausiai trunkantis orkestrinės muzikos festivalis Lietuvoje, prasidedantis gegužės 19 d. ir trunkantis iki rugsėjo pabaigos. Koncertai vyksta kiekvieną penktadienį 17 val. Panevėžio Laisvės aikštėje priešais kavinę “Galerija XX”. Priminsiu, kad Panevėžio ir Palangos vasaros pučiamųjų muzikos sezoną paskutinį gegužės savaitgalį pradėjo  legendinio orkestro „Stavanger Brass Band“ iš Norvegijos koncertai.

Brass Band De Wâldsang yra vienas žymiausių Nyderlandų Karalystės orkestrų, oficialiai įkurtas 1977-aisiais. Orkestro ištakos – De Wâldsang muzikos mokykloje Buitenposte, Fryzijos provincijoje. Per 40 veiklos metų Brass Band De Wâldsang sugrojo daugybę koncertų, sukūrė puikių įrašų, daug gastroliavo Europoje ir pelnė titulų įvairiuose konkursuose. Negana to, Brass Band De Wâldsang Nyderlandų Karalystėje pripažintas XX amžiaus orkestru.

Brass Band De Wâldsang 14 kartų pelnė geriausio šalies orkestro titulą ir 19 kartų dalyvavo Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate. Tai – Nyderlandų Karalystės rekordas. Orkestras puoselėja tradiciją kasmet dalyvauti nacionaliniame varinių pučiamųjų orkestrų čempionate, taip pat rengia Naujametinius koncertus su garsia olandų atlikėja.

Vienas geriausių dirigentų savo šalyje

Kartu su orkestru atvykstantis dirigentas Rieks van der Velde taip pat yra aranžuotojas ir kompozitorius bei vienas garsiausių varinių pučiamųjų orkestrų dirigentų Nyderlanduose. Dirbdamas kartu su „Brass Band De Wâldsang“ Rieks van der Velde užsitarnavo puikią reputaciją nacionaliuose ir tarptautiniuose konkursuose bei koncertiniuose pasirodymuose. Be to, kad diriguoja dar dviem orkestrams, Rieks van der Velde yra žinomas ir kaip šalies bei tarptautinių muzikos konkursų arbitras. 2002-aisias Rieks ėmė bendradarbiauti su „Gerry Procee Lake Music Publications“, išleisdamas muzikos varinių pučiamųjų, koncertiniams bei fanfare orkestrams.

Nyderlandų Karalystės orkestro „Brass Band De Wâldsang“ koncertinė programa Lietuvoje:

Rugsėjo 22 d. 17 val. baigiamasis festivalio „DŪDŲ VASARA – XIV” koncertas

Panevėžio Laisvės aikštėje priešais kavinę “Galerija XX”. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 24 d. 19 val.  – koncertas Palangos koncertų salėje.

Renginys nemokamas. Bilietus-kvietimus platina http://www.bilietai.lt.

 Daugiau informacijos: www.dewaldsang.nl