Festivaliai/konkursaiMes spaudojeStraipsniai

Orkestrui „Sklepučini“ – tarptautinio festivalio-konkurso „Euro Bösel Musiktage“ Vokietijoje laurai

By 2017-09-1926 vasario, 2020No Comments

Sveikiname vario dūdų orkestrą “Sklepučini” su puikiais laimėjimais 55-ajame tarptautiniame festivalyje-konkurse „Euro Bösel Musiktage“!

Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras “Sklepučini”, vadovaujamas Vilmanto Vapsvos, iš Vokietijoje  vykusio tarptautinio festivalio-konkurso „Euro Bösel Musiktage“ grįžo net su  trimis apdovanojimais: 1-oji vieta vario dūdų orkestrų (Brass band) kategorijoje, prizinė 3-ioji vieta tarp visų dalyvavusių konkurse orkestrų, o Vilmantas Vapsva nominuotas geriausiu dirigentu vario dūdų orkestrų kategorijoje!V.Vapsva_EuroMusiktageBosel-2017

„Europa zu Gast in Bösel” 

„Europa yra svečias Bioselyje” – tai yra tarptautinio festivalio „Euromusiktage”(Europos muzikos dienos) šūkis. Jau daugiau nei 50 metų šiuos žodžius  įprasmina EURO Musiktage programa ir turinys, bei draugiški ir svetingi Bioselio miestelio žmonės. Per pastaruosius dešimtmečius tuo įsitikino daugiau nei 100 000 muzikantų iš įvairių šalių.

EURO-Movie 2016

Hier ist er: Der offizielle Aftermovie der EURO-Musiktage 2015.Viel Spaß beim gucken, vielleicht erkennt ihr ja sogar das ein oder andere bekannte Gesicht wieder! ;)Here it is: The official Aftermovie of EURO-Musiktage 2015.Have fun watching, maybe you'll even recognize the one or other familiar face! 😉

Опубліковано EURO Musiktage Bösel Понеділок, 11 липня 2016 р.

2017 m. rugsėjo 7 –10 dienomis Vokietijoje, jaukiame apie 8 tūkstančius gyventojų turinčiame Bösel miestelyje netoli Oldenburgo vyko 55-asis tarptautinis festivalis-konkursas „Euro Bösel Musiktage“. Šiame festivalyje dalyvavo Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras “Sklepučini”, kuris iš 4-ių orkestrų dalyvavusių konkurse vario dūdų (angl. Brass Band) kategorijoje pelnė pagrindinį prizą – festivalio taurę, o vadovas Vilmantas Vapsva tapo geriausiu kategorijos dirigentu.

Rugpjūčio pabaigoje Utenos rajone orkestras su lektoriais iš Belgijos savaitę dirbo ir ruošė Lietuvoje dar negirdėtą Belgijoje gyvenančios ir kuriančios kompozitorės tailandietės Pimpanit Karoonyavanich kūrinį „Kelionė į Bermudų Trikampį“. Būtent šis kūrinys rugsėjo 10 dieną ir buvo atliktas Vokietijoje, „Euro Bösel Musiktage“ konkurse, kuriame orkestras „Sklepučini“ bendroje įskaitoje tarp 25 orkestrų iš septynių šalių laimėjo  3-ią vietą ir piniginį prizą. Konkurse orkestrui pagelbėjo belgų kornetininkas Simon Van den Eede, todėl nenuostabu, kad kruopštus darbas ir belgų pagalba Šilagalio kultūros centro vaikų ir jaunimo orkestui atnešė tarptautinį pripažinimą.

Vario dūdų orkestras „Sklepučini“ Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos prezidento Remigijaus Vilio, Nyderlandų lektoriaus Piet Visser ir Vilmanto Vapsvos iniciatyva įkurtas 1999 m. Nuo pat įsikūrimo orkestrui vadovauja ir diriguoja Vilmantas Vapsva. „Mūsų kolektyve šiuo metu groja apie trisdešimt muzikantų, o pradedančiųjų vis daugėja. Tarp orkestro muzikantų negali būti jokių pykčių ar nesutarimų, visi turi būti supratingi, pakantūs. Esame kaip šeima. Kartais juokais mus pavadina sekta“, – šmaikštauja kolektyvo vadovas. V. Vapsva ne tik vadovauja orkestrui, bet ir organizuoja festivalius ir edukacinius projektus „Provincijos dūdos“, „Mažasis čempionatas“, „Nuo klasikos iki popso“ir kt.
Vario dūdų orkestras „Sklepučini“ atlieka įvairias koncertines programas Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje). 2013 m. prie orkestro prisijungė choreografinė grupė „Salida“ (vadovė Asta Skujytė). Džiugu, kad orkestro lygis nuolat kyla, o orkestro muzikantai tampa Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatai. Orkestras „Sklepučini“ nuo 2000 m. yra Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų dalyvis. Nuo 2002 m. Lietuvos ir pasaulio dainų švenčių dalyvis, moksleivių dainų švenčių dalyvis. 2004 m. orkestrui “Sklepučini” suteikta „Aukso paukštės“ nominacija “Naujai suspindusi žvaigždė”. 2008 m. Lietuvos pučiamųjų intrumentų orkestrų čempionato A kategorijos “Grand Prix” laimėtojas. 2010 m. Lietuvos pučiamųjų intrumentų orkestrų čempionato B kategorijos “Grand Prix” laimėtojas. 2016 m. kovą orkestras koncertavo LR seimo rūmuose.

EuroMusiktageBosel-2017_OrkestrasSklepucini

„Euro Bösel Musiktage 2017“ organizatorių nuotraukos.