Straipsniai

Nauja magistrantūros studijų programa Šveicarijoje, Berno Menų Universitete: muzikos kompozicija koncertiniam pučiamųjų instrumentų ir vario dūdų orkestrams

By 2017-03-0726 vasario, 2020No Comments

Nuo šių metų rudens Berno Menų Universitete bus ruošiami kompozitoriai, specializuosiantys pučiamųjų instrumentų orkestrinės muzikos kompozicijos srityje. Berno Menų Universiteto kompozicijos ir teorijos katedra jau yra pateikusi ir sėkmingai įgyvendinusi eilę naujų aukšto lygio magistrantūros studijų programų, įskaitant šiuolaikinės kompozicijos, kompozicijos ir aranžavimo džiazo ir muzikinio teatro orkestrams. Nauja magistrantūros studijų programa – ruošti profesionalius kompozitorius koncertiniam pučiamųjų instrumentų ir vario dūdų orkestrams atsirado atsižvelgiant į ryškiai pastebimą per pastaruosius keletą metų pučiamųjų ir vario dūdų orkestrų gausėjimą Europoje, bei išaugusį poreikį naujų kompozitorių kuriančių muziką šiam žanrui.

Naujos magistrantūros studijų programos apimtis yra 120 ECTS kreditų (90 ECTS antram magistrui) ir trunka virš 4 semestrų. Bus dėstoma vokiečių, prancūzų arba anglų kalba, pasirinktinai pagal studentų pageidavimus. Norintiems studijuoti nuo 2017 m. rudens, prašymo pateikimo terminas baigiasi š.m. kovo 15 d.

Daugiau informacijos rasite nuspaudę šias nuorodas:

https://www.hkb.bfh.ch/en/studies/master/mact/studies/majorsschwerpmusicct/composition-for-wind-orchestras-and-brass-bands/

https://www.hkb.bfh.ch/en/studies/master/

Naująją specialybę dėstys kompozitorius Oliver Waespi, kurio sukurti kūriniai pučiamųjų instrumentų ir vario dūdų orkestrams įgijo tarptautinį pripažinimą tarp pirmaujančių pasaulio orkestrų. Be to, Oliver Waespi yra sukūręs reikšmingų kūrinių simfoniniam orkestrui ir kameriniams ansambliams. Tai  suteikia jam kompetenciją pasidalinti savo patirtimi keliose muzikos srityse siekiant įtvirtinti naują studijų programą platesniu estetiniu požiūriu.

Priminsiu, kad kompozitorius ir dirigentas Oliver Waespi Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos kvietimu 2014 m. dalyvavo XIV Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato vertinimo komisijos darbe, bei dirigavo savo kūrinius Gala koncerte Panevėžyje.  Būtent šio kompozitoriaus kūrinius kaip privalomus atliko visi  C, D ir E kategorijų čempionate dalyvavę orkestrai. Taip pat vyko susitikimas ir meistriškumo kursai su garbingais svečiais iš Šveicarijos: kompozitoriumi, dirigentu Oliver Waespi ir pasaulinio garso atlikėju Armin Bachmann (trombonas, alpių ragas).

Kazys Daugėla, 2017.03.06