Renginiai

Lietuvoje koncertuos legendinis orkestras „Stavanger Brass Band“ iš Norvegijos

By 2017-05-2426 vasario, 2020No Comments

Kazys Daugėla, 2017.05.23

Stavanger_brass

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija (LBBA), bendradarbiaudama su Palangos miesto savivaldybe, paskutinį gegužės savaitgalį į Lietuvoje vyksiančius festivalius „Dūdų vasara” Panevėžyje ir „Amber Wind 2017“ Palangoje pasikvietė legendinį orkestrą „Stavanger Brass Band“ iš Norvegijos.

Nuo pat susibūrimo pradžios 1981 m. „Stavangerio Brass Band“ yra vienas iš lyderiaujančių orkestrų Norvegijoje. Šis kolektyvas – puikiai žinomas daugelio pučiamųjų orkestrų konkursų dalyvis ir prizinių vietų laimėtojas. Norvegijoje šis orkestras geriausiu buvo išrinktas devynis kartus. Jis aktyviai dalyvauja savo šalies kultūriniame gyvenime, propaguoja įvairių žanrų Norvegijos kompozitorių kūrybą. Jo repertuare – renesanso, šiuolaikinės akademinės, populiariosios ir džiazo muzikos kūriniai.

stavanger_conductor„Stavanger Brass Band“ – ir vienas aktyviausiai gastroliuojančių Norvegijos orkestrų. Nuo 2000-ųjų jis aplankė Angliją, Škotiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Olandiją, Japoniją, Prancūziją, Latviją ir Lietuvą. Kartu su „Stavanger Brass Band“ koncertavo daugybė tarptautinio pripažinimo sulaukusių muzikantų, tarp jų – Ole Edvard Antonsen, Christian Lindberg, Bodil Arnesen ar Sigmund Groven. Nuo orkestro savo sėkme neatsilieka ir dirigentas Allan Withington. Per savo karjerą jis iškovojo daugybę garbių titulų, o 2009-aisiais atidarė savo vardo dirigentų mokyklą, kuri kiekvieną vasarą sutraukia talentingus dirigentus iš viso pasaulio.

„Stavanger Brass Band“ jau yra žinomas Lietuvos publikai –  kartu su Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“ koncertavo „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiuose. Taip pat „Stavangerio – Europos kultūros sostinės 2008“ atidarymo ir uždarymo šventėse kartu su daugiau nei 700 choristų, kurių tarpe buvo ir vilniečiai „Jauna muzika“. Tais pačiais metais orkestras dalyvavo itin didelį pasisekimą pelniusiame teatro vaidinime “Desse auga” (norveg.’Tos akys”) po atviru dangumi pagal norvegų dramaturgo Jon Fosse drama, pjesę režisavo Oskaras Koršunovas,  muziką spektakliui sukūrė Gintaras Sodeika: https://www.youtube.com/watch?v=WPhBWmpwmy8&t=135s

Garsaus norvegų orkestro pasirodymas naujoje Palangos koncertų salėje bus tarsi įžanga 2019 metais Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui. Koncertuose Palangoje ir Liepojoje “Stavanger Brass Band” pristatys pramoginės norvegiškos muzikos programą ir ištraukas iš naujausios “Siddis” konkurso programos:

https://www.youtube.com/watch?v=Kzvki1P9y3E

https://www.youtube.com/watch?v=4mlYxvtzg3U

O Panevėžyje lankysis neatsitiktinai. Šiame mieste kasmet vyksta Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatai, sulaukiantys didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje ir už jos ribų. “Dūdų vasara – 14“  tai ilgiausiai trunkantis orkestrinės muzikos festivalis Lietuvoje, prasidedantis gegužės 19 d. ir truksiantis iki rugsėjo pabaigos. Koncertai vyksta kiekvieną penktadienį 17 val. Panevėžio Laisvės aikštėje priešais kavinę “Galerija XX”.

https://www.youtube.com/watch?v=jcn-iExSzps

Norvegijos orkestro “Stavanger Brass Band” koncertinė programa Lietuvoje:

Gegužės 26 d. 14 val. orkestro muzikantų meistriškumo kursai Panevėžio muzikos mokykloje (Vilniaus g.2)

17 val. koncertas festivalyje „DŪDŲ VASARA” Panevėžio Laisvės aikštėje priešais kavinę “Galerija XX”.

Gegužės 27 d.  20.30 val. – koncertas Palangos koncertų salėje