Renginiai

Į Lietuvą atvyksta Norvegijos kariuomenės orkestras

By 2017-08-3126 vasario, 2020No Comments

Rugsėjo 1– 5 d. Lietuvoje lankysis Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras, kuris atvyksta ne tik aplankyti Lietuvoje dislokuotų Norvegijos karių, bet ir surengs keletą pasirodymų Lietuvos visuomenei. Vienas seniausių Norvegijoje orkestrų į Lietuvą atvyksta iš Harstado miesto „Atvykdami į Lietuvą norime paremti ne tik Norvegijos, bet ir kitų NATO šalių karius, kurie tarnauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Rukloje“, – sako orkestro prodiuserė Merete Jakobsen Klæboe. Ji pabrėžia, kad pasirodymais savo šalies kariams orkestras nori sustiprinti karių profesinį identitetą ir didinti jų moralę.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras

„Mes taip pat pasinaudosime proga ir surengsime keletą pasirodymų Lietuvos žmonėms, kadangi esame tikri, jog ryšius tarp valstybių būtina stiprinti ir per universaliąją kultūros ir muzikos kalbą“, – sako Merete Jakobsen Klæboe. Orkestro pasirodymus galės pamatyti Vilniaus, Kauno ir Tauragės gyventojai. Pirmasis suplanuotas jau šį šeštadienį vidurdienį Vilniaus Katedros aikštėje. Sekmadienį orkestras koncertuos Tauragės kultūros namuose, o pirmadienį – Kauno įgulos karininkų ramovėje.

NATO priešakinių pajėgų batalione, kuriam vadovauja Vokietija, kartu su olandų, belgų ir Liuksemburgo kariais tarnauja ir 200 Norvegijos karių, atvykusių iš Telemark bataliono ir Norvegijos kariuomenės Šiaurės brigados padalinių.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras yra seniausias ir vienas žinomiausių profesionalių karinių orkestrų šiaurinėje Norvegijos dalyje. Orkestro istorija skaičiuojama nuo 1911 metų. Šiandien orkestre groja 29 profesionalūs muzikantai, jie atlieka įvairaus žanro muziką: nuo klasikos iki šiuolaikinės, popmuzikos ir roko.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestro pasirodymų programa:

Rugsėjo 2 d., šeštadienį, 12 val. Vilniaus Katedros aikštėje – Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras dovanos koncertą Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Rugsėjo 3 d., sekmadienį, 19 val. – orkestras koncertuos Tauragės kultūros namuose.

Rugsėjo 4 d., pirmadienį, 19 val. – Kauno įgulos karininkų ramovėje.