Pavoverės Brass Band įsikūrė 2010 m. Kovo mėnesį Pavoverės kaimo klube, kuris priklauso Pabradės miesto kultūros centrui. Kolektyvą remia ir išlaiko Švenčionių rajono savivaldybė.
Pavoverė- tai nedidelis kaimas šalia Pabradės miesto, kur gyvena 400 gyventojų. Dabar kolektyve groja vaikai ir jaunimas iš Pavoverės kaimo ir Pabradės miesto.
Nuo pat susikūrimo orkestras kasmet dalyvauja Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate Panevėžyje, kur 2012 m. „A“ kategorijoje užėmė 1 vietą, 2013 metais iškovojo Grand Prix apdovanojimą, taip pat 2014 metų Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate buvo dar karteli įvertintas aukščiausia Grand prix vieta ,,B“ kategorijoje ir 2015 m. orkestras jau dalyvavo ,,C“ kategorijoje.
Nors kolektyvas dar ganėtinai jaunas, orkestras jau koncertavo Lietuvos sostinėje Vilniuje, daugelyje rytų Lietuvos miestų. 2012 m. Dalyvavo Lietuvos moksleivių respublikinėje dainų šventėje, 2014 m.- Lietuvos dainų šventėje ,,Čia mano namai“. Kolektyvas kasmet vyksta į orkestrinio meistriškumo vasaros stovyklą Lietuvos pajūrio kurorte Palangoje ir Lenkijos mieste Vengrove, kur buvo įvertintas- 2014 m. buvo paprašytas paruošti 1 val. Koncertinę programą ir surengti 2 koncertus miesto aikštėje.

pavovere

Dabar orkestre groja 30 vaikų ir jaunimo.Orkestrui nuo pat susikūrimo vadovauja Bronislovas Vilimas.
Tai yra antras vadovo orkestras. Nuo 1992 m. Bronislovas Vilimas įkūrė ir vadovauja Pabradės fanfariniam orkestrui. 2015 m. Vasario mėn. Liaudies Kultūros centre vyko žanrinės tarybos posėdis, kurios sprendimu „Pavoverės brass band“ suteikta aukso paukštės nominacija, kurią iškilmingo koncerto metu įteikė Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Sailius Liausa. 2015 m. gruodžio mėn. Kolektyvas dalyvavo atrankoje ir buvo pakviestas dalyvauti Europos Brass Band‘ų čempionate Lilyje (Prancūzija) Premier grupėje (Jaunimo orkestrai iki 22 m.), kuris vyks 2016 m. gegužės 1 d.