A kategorija

Ramygalos kultūros centro pučiamųjų orkestras „Remmangalen“

By 2019-12-0817 kovo, 2023No Comments

Ramygalos kultūros centro pučiamųjų orkestras „Remmangalen“

2007m. orkestras vadovaujamas Laimučio Raziūno pradėjo burtis Uliūnų pagrindinėje mokykloje ir Ramygalos kultūros centre. Tačiau Uliūnuose įsitvirtinti nepavyko. Sėkmingiau sekėsi Ramygaloje, todėl dabar ir uliūniečiai repetuoti renkasi Ramygalos kultūros centre.

Nors orkestras jaunas, tačiau jau turi antrąjį pavadinimą – „Remmangalen“. Tai pirmasis Ramygalos pavadinimas paminėtas rašytiniuose dokumentuose. Pirmasis orkestro pavadinimas buvo „Ąžuoliukai“, nes Ramygaloje yra pasodinta 1000 ąžuoliukų Lietuvos tūkstantmečio proga. Pavadinimas pakeistas, nes nuo 2007 m. vaikai užaugo ir nebenorėjo pavadinimo „Ąžuoliukai“.

Orkestras dalyvauja ne tik įvairiose Ramygalos šventėse, festivaliuose, bet ir rajoniniuose bei respublikiniuose renginiuose, Dainų Šventėse. Nuo 2008 m. nepraleido nei vieno Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato. 2013 metais laimėta III vieta. Taip pat kiekvienais metais vaikai vyksta į pučiamųjų instrumentų stovyklą „Brass Vasara“, į Panevėžio regiono festivalį „Vario Audra“. Dalyvauja projekte „System Blue Lietuva“, kuriame Jungtinių Amerikos Valstijų specialistai dalinasi savo patirtimi. Kiekvienais metais sulaukiame nuostabių specialistų iš Anglijos ir Olandijos, Steve Leg ir Piet Visser. Tai padeda orkestrui nuolat tobulėti.