Juodšilių „Šilo“ gimnazijos pučiamųjų orkestro pirmieji žingsniai buvo žengti 2015 metų rugsėjį. Idėja įkurti orkestrą kilo dabartiniam jo vadovui Sauliui Balsiui, kuris pučiamųjų instrumentų konferencijoje iš Nyderlandų lektorių išgirdo apie unikalią „Yamaha Class Band“ (liet. Klasės orkestro) mokymo metodiką, gana plačiai paplitusią daugelyje Europos šalių. Klasės orkestro metodas unikalus tuo, kad visi mokiniai klasėje nuo pat pirmų garsų mokosi groti pučiamaisiais orkestro instrumentais ne individualiose pamokose, o tuo pačiu metu visi būdami vienoje erdvėje. Idėja patiko mokyklos vadovams bei mokinių tėvams ir visi drauge nutarė – „kimbam į darbą“. Tokiu būdu mokiniai jaučiasi komandos dalimi, padeda ir pamoko vieni kitus, bendrauja per muziką.

Jau po poros metų klasės orkestras tapo nuolatiniu gimnazijos švenčių dalyviu, jo atliekamų kūrinių klausėsi tuometinė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankydamasi „Šilo“ gimnazijoje 2018 m. rugsėjo 1-ąją. Vėliau orkestras ne kartą savo atliekama muzika linksmino Juodšilių gyventojus miestelio šventėse, 2022 m. rudenį dalyvavo tarptautiniame „Keliaujančiame festivalyje“ Rygoje Latvijoje. Bene įsimintiniausiu įvykiu tapo 2019 m. dalyvavimas Europos klasės orkestrų festivalyje Italijos Riva Del Garda mieste, kuriame dvi dienas koncertavo, bendravo ir linksminosi virš 300 orkestrantų iš 8 Europos šalių. Verta paminėti, kad „Šilo“ gimnazijos Klasės Orkestras yra vienintelis Lietuvoje ir pirmasis Baltijos šalyse orkestras, veikiantis pagal šią mokymo metodiką.

Šiuo metu pagrindinėje „Šilo“ gimnazijos orkestro sudėtyje mediniais, variniais ir mušamaisiais instrumentais groja įvairaus amžiaus mokiniai nuo 4-os iki 10-os klasės.