Apie čempionatą: 

Vienas reikšmingiausių Lietuvos orkestrinės muzikos renginių – atviras Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finalas organizuojamas jau 21-ąjį kartą.

2001-aisiais metais pirmą kartą suorganizuotas čempionatas tapo kasmetine tradicija, nauju reiškiniu, pripildytu jaunatviškos energijos ir profesionaliai atliekamų nuostabių muzikinių kūrinių, bei didžiulė dovana visiems dalyviams, klausytojams, žiuri nariams ir organizatoriams.

Intensyvios orkestrų repeticijos ir koncertai tvirtina muzikinį jaunųjų atlikėjų kelią, sudaro palankesnes sąlygas realizuotis talentams, kurie yra esminė investicija į mūsų šalies muzikinę ateitį. Jau lapkričio 20 d.  30 geriausių Lietuvos orkestrų penkiose kategorijose varžysis dėl čempionų titulo, o po konkurso klausytojų lauks įspūdinga apdovanojimų ceremonija ir Gala koncertas, kurio metu specialią programą „PHOENIX” pristatys renginio žvaigždės – 29 metus gyvuojantis kolektyvas iš Austrijos – MNOZIL BRASS

 

———

Vienintelis Mnozil Brass koncertas Lietuvoje

Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos regiamo XXI Lietuvos pučiamųjų instrume ntų orkestrų čempionato finalo apdovanojimų ceremonijos ir Gala koncert metu, lapkričio 20 d. 19 val. Palangos koncertų salėje klausytojai išgirs ilgai lauktus ir pirmą kartą į Lietuvą atvykstančius MNOZIL BRASS!

Tai prieš beveik 29 metus įkurtas kolektyvas iš Austrijos sostines – MNOZIL BRASS kiekvieną klausytoją geba įtikinti, kad groti nėra vien tik rimtas užsiėmimas. Savo pasirodymuose jie dažnai karikaturizuoja 20-ojo amžiaus Austrijos ir Vokietijos šlagerius. Kiekvienas jų pasirodymas pripildytas tipiško austriško humoro, kurį patys atlikėjai vadina absurdo humoru.

Orkestrų čempionato iniciatoriaus ir vadovo Remigijaus Vilio kvietimu į Lietuvą atvykstantys 7 Mnozil Brass nariai yra profesionalūs atlikėjai, kurie susitiko grodami Mnozil pub’e Vienoje, kur ir surengė pirmąjį pasirodymą 1993. Jie groja klasikinę, Jazz ir kitų stilių muziką naudodami tradicinius varinius pučiamuosius ir neįprastus instrumentus, o sceninius pasirodymus kuria kartu su Bernd Jeschek.

Sukurti naują programą „Pandæmonium” socialinio atstumo (social distancing) laikotarpiu nėra paprasta net ir patyrusiems atlikėjams, kaip Mnozil Brass, todėl dabar, programa atkurta ir pervadinta „Phoenix”. Atlikėjai neketina švaistyti laiko ir energijos melancholiškoms nuotaikoms ir efektingai pučia sau kelią iš pelenų.

Mnozil Brass yra išleidę jau 15 albumų – naujausias –  “CIRQUE” (2019 m.)

 

Bilietus platina kakava.lt