Buve orkestrai

Brass Band „SENJORAI”

By 2020-02-0817 kovo, 2023No Comments

Brass Band „SENJORAI”

2002 m. pirmą kartą Lietuvoje suburtas ir pilnai sukomplektuotas Brass band‘as SENJORAI (pirmasis dirigentas Tadas Šileika) išpopuliarėjo ne tik pučiamųjų muzikos mėgėjų tarpe. Surengęs keletą programų ir atlikęs tuo metu Lietuvoje mažai žinomų užsienio autorių kūrybą, parašytą būtent tokios sudėties orkestrui, kolektyvas puikiai atskleidė savo galimybes ir jau pirmaisiais savo gyvavimo metais buvo pakviestas sudalyvauti Panevėžio pučiamųjų orkestrų čempionato baigiamajame koncerte. Įsimintinas orkestro pasirodymas buvo ir V-ajame Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalyje, kur SENJORAI akomponavo pajėgiausiems šalies jaunimo chorams.

Nuo 2008 m. su atgijusiu ir atsinaujinusiu kolektyvu programas ruošė lietuvių kompozitoriai ir dirigentai Laurynas Vakaris Lopas, Vytautas Miškinis taip pat dirigentas iš Nyderlandų Piet Viesser. Su juo orkestras 2009 m. atstovavo Lietuvą Europos Brass band‘ų čempionate (Ooostende, Belgija).

Nuo 2010 m.iki 2012 m. su orkestru dirbo Lietuvos nacionalinio ir Kauno miesto simfoninių orkestrų Brass trombonininkas bei „Protuberus Brass“ vadovas  Egidijus Miknius. Šiuo laikotarpiu orkestras aktyviai dalyvavo Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose: 2010 m. užėmė 2-ą vietą, 2011 m. užėmė 2-ą vietą, 2012 m. čempionate dalyvavo Gala koncerte,kuris vyko CIDO arenoje. Solo trimitu grojo jaunas, perspektyvus muzikantas iš Panevėžio Nerijus Jakštonis. Egidijui Mikniui dirbant su SENJORAIS buvo paruoštos įvairių stilių muzikos programos ir surengta nemažai pasirodymų Vilniaus miesto gyventojams:2010 m. vasaros sezono užbaigimo koncertas prie Vilniaus rotušės, du koncertai 2011m. ir 2012 m. Filaretų bendruomenės gyventojams Vilniuje, du kartus 2011m. ir 2012 m. orkestras koncertavo Lietuvos bajorų sąjungos organizuojamame tradiciniame vasaros sezono pradžios renginyje Technikos bibliotekos kiemelyje Vilniuje,kuriuose solo grojo orkestro muzikantas, valdhornininkas Rimantas Česnavičius.

2013 m.- Brass Bando SENJORAI permainų ir pasikeitimų metai. Kolektyvui vadovauti pradėjo ilgametis orkestro muzikantas Vytautas Černiauskas, o dirigento vietą užima buvęs orkestro muzikantas, Liaudies kultūros centro specialistas,dirigentas Rolandas Lukošius.Nors ir labai trumpai, bet labai naudingai ir produktyviai dirbantį Rolandą Lukošių pakeičia Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesoriaus Juozo Domarko studentas Karolis Variakojis.Jam dirbant orkestras surengė koncertą Vilniaus Karininkų Ramovėje miestiečiams,o Panevėžyje,Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato  koncerte akomponavo pasaulinio garso eufonininkui Mikaelui Dood  iš Didžiosios Britanijos. Šalia muzikanto iš Didžiosios britanijos grojo ir orkestro solistai:trombonininkas Pranas Dapšauskas, eufonistai Pranas ir Jurgis Dapšauskai, bei cornetistas Vladimiras Školnyj. Vieną kūrinį orkestrui dirigavo dirigentas iš Nyderlandų Piet Viesser.  Metų sezoną orkestras užbaigė populiariosios muzikos programa Pabradės fanfarinio orkestro organizuojamame festivalyje Pabradėje , diriguojant kviestiniam dirigentui, Kauno Ąžuolyno orkestro ir Kauno bigbendo muzikantui Vytautui Ramančiūnui.

Nuo 2013 m. gegužės mėn. iki dabar prie Brass Band SENJORAI pulto darbuojasi buvęs ilgametis Lietuvos kariuomenės orkestro antrasis dirigentas Arūnas Katilius. Su šiuo dirigentu, Vilniaus Šv. Teresės bažnyčioje, surengtas sakralinės ir pasaulietinės muzikos koncertas. Cornetu solo grojo Lietuvos kariuomenės orkestro muzikantas Giedrius Labanauskas. Šiuo metu orkestras ruošiasi 2014 m. XIV Lietuvos pučiamūjų  instrumentų orkestrų čempionatui, kuris vyks balandžio mėn. 11-13 d. Panevėžyje, ir beabejo brandina mintis naujoms programoms.