Renginiai

Lietuvoje koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

By 2017-04-2426 vasario, 2020No Comments

Kazys Daugėla, 2017.04.22

USAREUR Band Tour

Balandžio 27–28 d. į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje garsūs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras. Viešnagės metu kariškiai lankysis Visagine ir Alytuje – bus surengti nemokami koncertai miestų gyventojams ir svečiams. Taip pat abiejuose miestuose gimnazistai turės unikalią galimybę susitikti su orkestro pučiamųjų instrumentų kvinteto nariais bei susipažinti su šių profesionalių muzikantų kūryba.

USAREUR Band

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras vadovaujamas Majoro Dwayne Milburn yra įsikūrę Sembacho bazėje Vokietijoje. Tai yra trečioji didžiausia JAV kariuomenės muzikinė organizacija ir žinomiausias JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje. Orkestrą, įsteigtą 1940 m., sudaro įvairūs koncertiniai kolektyvai, jų visi 65 nariai yra profesionalūs muzikantai – garsių JAV aukštųjų muzikos mokyklų ar konservatorijų absolventai. Jungtinių Valstijų kariuomenės orkestras ir choras yra labai įvairialypis kolektyvas. Jį sudaro koncertinis ir maršinis iškilmių orkestrai, kareivių choras, ceremonialinis orkestras, džiazo ansamblis, populiariosios muzikos grupė, dikslendo grupė, džiazo ansamblis, varinių ir medinių pučiamųjų instrumentų kvintetai. Orkestro partneris – JAV sausumos pajėgų Europoje choras buvo įkurtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais pakelti kariūnų ūpą. Netrukus jo pagalba užsimezgė kultūriniai ir žmogiškieji saitai tarp Europoje įsikūrusios amerikiečių bendruomenės ir įvairių Europos šalių gyventojų. Skirtingai nuo orkestro muzikantų, choristų karjera nėra susijusi su jų muzikiniu išsilavinimu. Dainininkai konkurso būdu atrenkami iš kitų kariuomenės padalinių. Laimėję atranką, kariai dalyvauja vokalo, šokio ir teatro meistrystės mokymuose, kol patenka į šį karinį chorą. Šis orkestras ir choras, svarbiausia Jungtinių Valstijų kariuomenės muzikos atlikėjų grupė Europoje, koncertuoja daugiau nei 200 kartų per metus ir jau yra pasirodę daugiau nei dvidešimt penkiose Europos ir Viduriniųjų Rytų šalyse nuo Prancūzijos iki Irako.

Lietuvoje koncertuosiantis JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras pristatys platų repertuarą – skambės klasikinių ir šiuolaikinių žanrų muzikos garsai.  Specialiai koncertams Baltijos šalyse, kaip staigmeną Lietuvos klausytojams yra paruošę ir du lietuviškus kūrinius. Dirigentai: Majoras Dwayne S. Milburn ir Leitenantas D. Taylor Criswell.

USAREUR Band NewBanner

Koncertus organizuoja JAV ambasada Lietuvoje kartu su partneriais – Visagino kultūros centru,  Alytaus miesto teatru ir Alytaus miesto savivaldybe.

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestro ir choro koncertinė programa Lietuvoje:

Balandžio 27. 18 val. – Visagino kultūros centro „Draugystė“ salėje, Parko g. 7, Visaginas.

Balandžio 28. 18 val. –  Alytaus miesto teatre, Rotušės a. 2, Alytus.

Daugiau informacijos apie JAV sausumos pajėgų Europoje orkestrą ir chorą:

http://www.eur.army.mil/band/