Renginiai

Belgų duetas „doux“ Palangoje pasakos amžinąją migracijos istoriją

By 2018-05-1026 vasario, 2020No Comments

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2018“ pristato tik ką iš gastrolių Jungtinėse Amerikos Valstijose sugrįžusį belgų projektą „doux“, kuriam savo jėgas suvienijo du jauni ir talentingi profesionalai  – kompozitorius Stan Nieuwenhuis ir trimitininkas bei kornetininkas Harmen Vanhoorne.

Patys šio projekto kūrėjai pripažįsta, jog sunku apibrėžti, kas yra „doux“. Tai – šviežias skambesys, gimęs džiazo, elektroninės ir pučiamųjų orkestrų muzikos įtakose.

Koncerte Palangoje duetas pristatys savo albumą „Ellis Island“, kurį įkvėpė Augustus Sherman (1865-1925) fotografijų serija. A. Sherman buvo migracijos tarnybos klerkas Ellis saloje Aukštutinio Niujorko įlankoje, tapusioje vartais į Jungtines Amerikos valstijas net 12 milijonų imigrantų ir tarnavo kaip judriausia imigrantų tikrinimo stotis net šešis dešimtmečius – nuo 1892 iki 1954 m.

A. Sherman įamžino atvykėlius, paprašęs jų apsirengti tradiciniais drabužiais, atsigabentais iš gimtųjų namų. Šios nuotraukos sujaudino S. Nieuwenhuis ir jis nusprendė sukurti seriją garso takelių, kurių kiekvienas – atvira dedikacija konkretaus migranto portretui.

A. Sherman fotografijose Stan ir Harmen įžiūrėjo patvirtinimą, kad migracija yra tai, kas vyko, vyksta ir vyks visais laikais. Kūrėjai tiki ir tuo, jog šiandienos pabėgėlių krizę žmonės ims matyti taip pat, kaip ir šią, prieš šimtmetį vykusią migraciją. Juk ir tuomet europiečiai paliko savo gimtąsias šalis dėl įvairiausių priežasčių, tačiau ieškodami geresnio gyvenimo. Šiuo metu žmonės iš Vidurio Rytų, Afrikos ir Azijos daro tą patį. Kas mes tokie, kad teistume juos – savo muzika klausia projekto „doux“ nariai.

Oficialiai albumas pirmąkart pristatytas 2017-ųjų lapkričio 7 d. „Red Star Line” muziejuje Antverpene, svarbiausiame belgų išvykimo į Jungtines Amerikos Valstijas taške 19 a. pab. emigracijos laikotarpiu. Simboliška, jog antrasis projekto koncertas įvyko Ellis saloje Niujorke, kur ir keliavo emigrantai iš Antverpeno.

Gegužės 18 d. amžiną kaip pasaulis migracijos istoriją „doux” pasakos Palangoje, muzikos klube „Vandenis“.

http://www.douxmusic.com

www.awf.lt