B Kategorija

Pakruojo kultūros centro jaunimo pučiamųjų orkestras „Viestartas“

By 2020-02-08No Comments

Pakruojo kultūros centro jaunimo pučiamųjų orkestras „Viestartas“

Kai 2001 m. kultūros centre susibūrė orkestrėlis, Pakruojyje vėl suskambo vario dūdos. 2003 m. orkestrui pradėjo vadovauti Vitoldas Vaitiekūnas ir Vytautas Lukošiūnas. Netrukus jis atjaunėjo ir tapo jaunimo pučiamųjų orkestru. Tai vienintelis toks Pakruojo rajone, pasiekęs akivaizdžių rezultatų, nepakeičiamas miesto ir rajonų švenčių, eitynių, koncertų, Pasaulio lietuvių bei Moksleivių dainų švenčių dalyvis. 2008 metais jaunimo pučiamųjų orkestrui buvo suteiktas „Viestarto“ vardas. Dauguma orkestre grojančių jaunuolių muzikuoti buvo pakviesti, anot vadovo : „Vaikai pakviečiami tiesiai iš gatvės“. Daugelis jų tuomet pirmą kartą paima į rankas tikrą muzikos instrumentą ir susipažįsta su muzikiniu raštu. Šiuo metu orkestre groja 35 moksleivių, o paruošiamąją grupę lanko 15 moksleivių. Muzikantų amžiaus vidurkis 7-18metų.

Orkestras nuo 2004 metų dalyvauja „Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatuose“, o 2005 m. – 2011 m. pateko į finalą. 2009 ir 2010 čempionatuose laimėtos 3-čios vietos. Orkestras taip pat dalyvavo „Venspilio jaunimo pučiamųjų orkestrų konkurse – festivalyje“, kur laimėjo 2-ąją vietą. 2007 m. orkestras – Pakruojo „Jaunosios žvaigždutės“ nominacijos laimėtojas. Orkestras per metus surengia apie 30 koncertų. 2005 m. Pakruojo mieste kasmet pradėtas rengti Šiaurės Lietuvos jaunimo pučiamųjų orkestrų festivalis „Vario dūdos“. Vadovo Vytauto Lukošiūno iniciatyva, organizuojamos tobulėjimo ir poilsio vasaros stovyklos. Nuolatos artimai bendradarbiaujama su kolegomis ; Pajiešmenių, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Joniškio, taip pat, Vokietijos Hamburgo Imanuelio Kanto gimnazijos bei Hommersåk pučiamųjų orkestrais ir jų vadovais. Jų dėka orkestro repertuaras nuolat papildomas naujais kūriniais ir idėjomis.

Vytauto Lukošiūno (g. 1958 m. Radviliškio mieste) vaikystė prabėgo skambant dūdoms, nes tėtis grojo Radviliškio orkestre (tenoru) ir, kiek atsimena, dar mažą vaiką, vesdavosi į repeticijas. Nuo mažumės įpratęs klausytis muzikos, ir pats pradėjo bandyti groti, o paakintas pusbrolio Edmino Paurio, ėmė rimčiau mokytis muzikos. 1969 m. įstojo į Radviliškio muzikos mokyklą, į klarneto klasę (mokytojas Jonas Račinskas). Mokytojo paragintas, toliau tęsė klarneto studijas Panevėžio J. Švedo pedagoginėje muzikos mokykloje pas puikų dėstytoją G. Afanasjevą. Dirigavimo mokė dėstytojas D. Baltrūnas. Baigęs pedagoginę muzikos mokyklą, įgijo saviveiklinio pučiamųjų orkestro dirigento ir profesionalaus atlikėjo kvalifikaciją. Tarnaudamas armijoje, grojo kariniame orkestre bei savo teorines žinias įtvirtino praktikoje.

Pedagoginė veikla prasidėjo Skuodo vaikų muzikos mokykloje, kur dirbo klarneto specialybės mokytoju. Persikėlęs gyventi į Pakruojį, tęsė šią veiklą J. Pakalnio muzikos mokykloje. Subūrė vaikų pučiamųjų orkestrą, kuris gyvavo vos keletą metų. Nuo 2003 m. kartu su kolega Vitoldu Vaitiekūnu vadovauja sparčiai tobulėjančiam Pakruojo kultūros centro pučiamųjų orkestrui.