Mes spaudojeRenginiaiStraipsniai

Valstybės dienai paminėti – iškilminga vargonų ir vario dūdų orkestro programa Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje

By 2017-06-3026 vasario, 2020No Comments

http://www.muzikusajunga.lt/

Valstybės dienai paminėti – iškilminga vargonų ir vario dūdų orkestro programa Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje

Sekmadienį, liepos 2 d. 18 val. Pasvalio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje vargonų ir vario dūdų muzikos mylėtojai yra kviečiami į koncertą, skirtą artėjančiai valstybės dienai paminėti. Vakaro programoje skambės Bruce Fraser, Mathew Hall, Kazio Daugėlos, Tado Šileikos, Arthur Wills opusai vario dūdų orkestrui ir vargonams.

Prieš išvykdamas į vieną prestižiškiausių pasaulyje festivalių World Music Contest (WMC), vykstantį Kerkradėje (Nyderlandai), Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys) vieną iš parengtų koncertinių programų pristatys Aukštaitijos regiono žmonėms.

World Music Contest festivalis vyksta kas ketveri metai ir tęsiasi net 24 dienas. Šiemet liepos mėnesį jame tikimasi sulaukti rekordinio klausytojų ir dalyvių skaičiaus: daugiau nei 20 000 muzikantų, 260 grupių, kuriose vidutiniškai yra 80 muzikantų iš 32 šalių ir 5 žemynų. Pirmą kartą šiame tarptautiniame renginyje dalyvaus kolektyvas iš Lietuvos. Vario dūdų orkestras „Aukštyn“, susikūręs 2007m., – tai Panevėžio rajono jaunųjų atlikėjų “jungtinės pajėgos”. Tai dar vienas reikšmingas R. Vilio sumanymas, užtikrinantis  rajono vaikų ir jaunimo meninio ugdymo kokybę, suteikiantis galimybę gabiems jauniesiems muzikantams dalyvauti pripažintų šalies ir užsienio dirigentų pamokose, perimti jų patirtį, savo sugebėjimus demonstruoti ne tik rajono ir šalies, bet ir prestižiniuose Europos pučiamųjų orkestrų konkursuose. Šio meno kolektyvo dalyvių amžius nuo 9 iki 35 metų. Orkestrui tai ne pirmas koncertas svetur – yra koncertavęs tokiose šalyse kaip Nyderlandai, Didžioji Britanija, Lenkijoja, Estija, Latvija.

Koncerte Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje diriguojant Tadui Šileikai pirmą kartą Lietuvoje  bus atlikta anglų kompozitoriaus Arthur Wills (g. 1926 m.) simfoninė siuita pučiamųjų orkestrui ir vargonams “Fenlandsas” (The Fenlands).

Vargonuos talentingas vargonininkas Rimvydas Mitkus, kurio tėvas taip pat grojo vargonais. Šis muzikantas tobulinosi Paryžiuje, grojo didingose užsienio bažnyčiose, tapo savo srities profesionalu, bet gimtojo Krinčino miestelio ir Pasvalio neišsižadėjo – sutiko užimti likusią tuščią vietą prie senos bažnyčios vargonų.