Festivaliai/konkursaiRenginiai

II-asis Tarptautinis Juozo Pakalnio vardo atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas

By 2018-06-1426 vasario, 2020No Comments

Startavęs prieš dvejus metus, šių metų birželio 15 d. Vilniuje muzikos profesionalus suburs II Juozo Pakalnio vardo tarptautinis atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas. Tai pirmas ir vienintelis tokio masto pučiamųjų ir mušamųjų muzikos instrumentų atlikėjų tarptautinis konkursas Baltijos šalyse ir vienas didžiausių tokio pobūdžio renginių Europoje.

Jėgas suvieniję mūsų šalies muzikos profesionalai siekia, kad pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikimo menas būtų puoselėjamas, o Lietuvos kultūrą pažintų kuo platesnė, tarptautinė auditorija. Birželio mėnesio konkurse tikimasi sulaukti 50 muzikų iš 17 šalių, juos vertins savo sričių profesionalai – kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija.

Konkurso idėjos autorius ir sumanytojas LMTA profesorius, muzikos srities meno daktaras Robertas Beinaris sako, kad renginys padeda išsaugoti tradicijas, o kartu yra jaunatviškas ir atviras visiems siekiantiems tapti išskirtinėmis asmenybėmis.

Pirmasis tarptautinis Juozo Pakalnio vardo konkursas parodė, kad tokie renginiai daliai atlikėjų tampa puikiu atspirties tašku tolesniame karjeros kelyje, o visiems muzikos mylėtojams – galimybė pažinti ir patirti pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skambesį.

Konkurso perklausos atviros klausytojams. Tenoriniai bei bosiniai trombonai įsikurs II-uosiuose Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rūmuose, Tilto g. 16. Tuo metu valtornų ir mušamųjų instrumentų muzika skambės I-uosiuose, Gedimino pr. 42. Konkursantų perklausų pradžia – birželio 16 d. 11 val.

Konkurso atidarymo ceremonija įvyks birželio 15 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42), 19 valandą.

A5 Pakalnio