ČempionatasFestivaliai/konkursaiMes spaudojeRenginiaiStraipsniai

Palangoje – XIX Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas

By 2019-03-2726 vasario, 2020No Comments

Paskutinį kovo savaitgalį Palangoje griaudės geriausi pučiamųjų instrumentų orkestrai – vyks XIX-asis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. 2001-aisiais prasidėjęs Panevėžyje, čempionatas, kurio idėjos autoriai yra dirigentai Remigijus Vilys ir Pietas Visseris (Nyderlandai), nekeitė savo vietos 17 metų, o nuo 2018-ųjų vyksta Palangoje. Šiemet į pajūrį iš įvairių šalies miestų ir miestelių suvažiuos net 33 orkestrai (daugiau nei 900 muzikantų) nuo pradedančiųjų iki profesionalų.

 

 

„Palangą ir vėl užlies gera muzika – savo meistriškumą mūsų mieste demonstruos bei patirtimi dalysis geriausi Lietuvos orkestrai ir aukščiausio lygio svečiai iš užsienio valstybių. Dėkoju čempionato organizatoriams už Palangai suteiktą garbę būti šio renginio šeimininke. Palanga jau ne kartą įrodė esanti verta būti tiek Lietuvos, tiek ir Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje“, – muzikantams linkėdamas sėkmės, o klausytojams – gerų emocijų, kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Trys dešimtys orkestrų buvo atrinkti regioninių turų metu vasario mėnesį. Didžiausio pučiamųjų instrumentų orkestrų konkurso organizatoriai orkestrus padalijo į 4-ias kategorijas – A, B, C ir D. A kategorijos finaliniame ture dalyvaus 11 orkestrų. Tai naujai įsikūrę, pirmą kartą dalyvaujantys mėgėjų bei pradedančiųjų groti vaikų orkestrai. B kategorijos, t. y. muzikos mokyklų bei ankstesniais metais laimėjusių A kategorijos orkestrų, finaliniame ture susitiks 12 konkurentų. 5 pažengusiųjų muzikantų orkestrai ir ankstesniais metais laimėję B kategorijoje orkestrai susirungs C kategorijos finaliniame ture. D kategorijos finaliniame ture šiemet varžysis 5 pažengusiųjų muzikantų orkestrai bei ankstesniais metais C kategorijoje laimėję orkestrai. Kovo 29–30 d. geriausi Lietuvos orkestrai muzikinėje kovoje susirungs dėl „Grand Prix“ apdovanojimų bei koncertinių orkestrų, vario dūdų orkestrų ir fanfarinių orkestrų prizinių vietų.

Čempionatą tradiciškai vainikuos baigiamasis gala koncertas, kurio metu vyks ne tik geriausiųjų orkestrų apdovanojimai, bet ir pasaulinio lygio orkestro-žvaigždės pasirodymas. XVIII Čempionate koncertavo keturis dešimtmečius gyvuojantis britų orkestras „Filton Concert Brass“ bei pasaulio scenose koncertuojantis trombonininkas Dr. L. Brettas Bakeris.

„Esu aplankęs daug šalių, tačiau patirtis Palangoje buvo išskirtinė. Sugrįžę perteikėme savo žmonėms jūsų užsispyrimą, kruopštumą, siekį dirbti“, – apie XVIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatą atsiliepė britų orkestro kompozitorius ir dirigentas Tomas Davorenas.

XIX čempionato metu Palangą sudrebins dar įspūdingesnis pasaulinės žvaigždės, britų ir Europos publikos numylėtinio, orkestro „Flowers Band“ koncertas. 2018-aisiais atšventęs 50 metų jubiliejų, „Flowers Band“ Vakarų Anglijoje tituluojamas varinių pučiamųjų orkestru Nr. 1. Išleidęs 6-ias kompaktines plokšteles, orkestras yra mėgstamas BBC radijo klausytojų bei laukiamas orkestrinės muzikos gerbėjų svečiose šalyse. Šlovės keliu Jungtinėje Karalystėje ir Europoje „Flowers band“ veda dirigentas, profesionalus valtornos ir althorno atlikėjas Paulas Hollandas.

Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato tikslas – populiarinti pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Lietuvos regionuose, skatinti orkestrų įvairovę ir naujų pučiamųjų instrumentų orkestrų kūrimąsi, pristatyti Europos ir pasaulio orkestrinės muzikos kompozitorių kūrybą, žymiausius kolektyvus ir atlikėjus.

„Papildomas veiksnys būtų jau vien stiprus kylančios orkestrų tautos entuziazmas, pasiryžimas priimti iššūkius, kuriuos čempionatas yra paruošęs. Pastangų tikrai netrūksta tokiems svetingiems šeimininkams. Tiek daug jaunatviškumo ir gyvybingumo su tokiu dideliu nekantrumu mokytis ir tobulėti“, – neslėpdamas susižavėjimo apie XVIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatą 2018 m. rašė Europos orkestrų interneto svetainės 4barsrest.com korespondentas Iwanas Foxas. Čempionato organizatoriai šiemet žada dar įspūdingesnį renginį žiūrovų akims ir ausims. Ne veltui šių metų čempionato šūkis „Muzika, viršijanti greitį“.

Finaliniai čempionato turai yra nemokami ir atviri visiems orkestrinės muzikos entuziastams. Bilietus į apdovanojimų ceremoniją ir „Flowers Band“ koncertą platina „Tiketa“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Palangos koncertų salė, Palangos orkestras, Palangos miesto savivaldybė ir Panevėžio rajono savivaldybė.

PROGRAMA

Penktadienis (03 29) 17.00 val. Atidarymo ceremonija

D kategorijos konkursas (Palangos koncertų salė)

Pabradės fanfarinis orkestras

Šilutės „Pamarys”

Jungtinis LMTA ir Panevėžio raj. pūtikų vario dūdų orkestras „Brass.LT”

Rygos J. Medins muzikos mokyklos orkestras (LV)

Panevėžio raj. Perekšlių vario dūdų orkestras “Saulutė”

Šeštadienis (03 30) 10.00 val. (Palangos Vlado Jurgučio mokykla)

A kategorijos konkursas

Šilalės meno mokyklos orkestras

Vilkaviškio moksleivių orkestro jaunučiai

Pakruojo „Viestartas”

Tauragės muzikos mokyklos orkestras “Tauras”

Kretingos orkestro „Vėjūnas” jaunių grupė

Panevėžio raj. Šilagalio ”Sklepučini” jaunučių orkestras

Tauragės orkestras “Šaltinis”

Pasvalio raj. Pajiešmenių orkestras „TIBI-DIBI-DACH”

Vilniaus raj. “Verdenės” orkestras

Panevėžio raj. Paįstrio orkestras „Dūdorėliai”

Panevėžio raj. Liūdynės orkestras „Vaikystės vėjas”

Panevėžio raj. Naujamiesčio orkestro „Aukštyn” jaunučiai

10.30 val. B kategorijos konkursas (Palangos senoji gimnazija)

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos orkestras

Šiaulių orkestras „Romuva”

Platelių meno mokyklos orkestras

Naujosios Vilnios muzikos mokyklos orkestras „DoMinO”

Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos orkestras

Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos orkestras

Ukmergės meno mokyklos orkestras

Kaišiadorių meno mokyklos orkestras

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos orkestras „Šventė”

Rūdiškių orkestras „Valery-Brass”

Šeduvos gimnazijos orkestras

Šiaulių orkestras „Dainai”

11.00 val. C kategorijos konkursas (Palangos koncertų salė)

Vilkaviškio moksleivių orkestras

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos orkestras

Mažeikių raj. Sedos orkestras „Griaustinis”

Panevėžio raj. Šilagalio orkestras „Sklepučini”

Grigiškių meno mokyklos orkestras

17.00 val. Gala koncertas ir apdovanojimų ceremonija

Flowers Band (UK)