Buve orkestrai

Pajiešmenių kaimo bendruomenės pučiamųjų orkestras

By 2019-12-0817 kovo, 2023No Comments

Pajiešmenių kaimo bendruomenės pučiamųjų orkestras

Pajiešmenių bendruomenės pučiamųjų orkestras susibūrė 2010 m. kovo 23 d., vadovas  VYTAUTAS BIČKAUSKAS. Orkestrą sudaro 20 įvairaus amžiaus narių: jaunimo grupė ( 9-17metų) ir trys suaugusieji (35-45metų).

Po intensyvaus 3-jų mėnesių darbo orkestras debiutavo Pajiešmenių kaimo  Joninių šventėje ir buvo palankiai įvertintas  lektoriaus Piet Visser  iš Olandijos ir  vyr. specialisto kultūrai Remigijaus Vilio bei nuoširdžiai priimtas kaimo visuomenės.

2010 m. rugpjūčio mėnesį Pajiešmenių kaime orkestrantų tėvelių iniciatyva buvo surengta pučiamųjų orkestrų stovykla „Dūdos vėl dūduos“, kurioje dalyvavo Pakruojo orkestras „VIETARTAS“ ir Pajiešmenių orkestras. Paskutiniąją stovyklos dieną buvo pristatytas bendras orkestrų koncertinis projektas Pajiešmenių kaimo gyventojams.

Vėliau orkestras Pasvalio Smegduobių parke koncertavo pasvaliečiams, taip pat sėkmingai dalyvavo Pasvalio miesto šventėje – „Pasvalio 513 gimtadienis“. Koncertavo parodos „Metai“ atidarymo proga Pasvalio krašto muziejuje.

2010 m. lapkričio 28 d. orkestras dalyvavo XI Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato regioniniame ture A kategorijoje, užėmė šeštąją vietą ir sėkmingai pateko į finalą, kuris vyks 2011 m. balandžio 15-17 d. Panevėžyje.

Kolektyvo meninio lygio augimui įtakos turi Lietuvos Brass Band asociacijos organizuojami seminarai, draugiški santykiai bei bendros repeticijos su aukštesnės kategorijos orkestrais, kurie padėjo ne tik gerais patarimais, bet ir suteikė galimybę pasinaudoti jų turimais muzikos instrumentais.

Šiandien džiaugiamės, kad galime groti, kad mūsų grojamą muziką klauso kraštiečiai ir svečiai, o pradėjome nuo nulio, nes kuriantis orkestrui tik pora jaunuolių, kurie lankė Pasvalio muzikos mokyklą,  pažinojo natas, kiti – visiški muzikos beraščiai. Tai buvo iššūkis sau, bet naujas potyris sutelkė bendruomenę kūrybiniam darbui, prasmingam siekiui – mokytis ir tobulėti, įprasminti save kultūrinėje veikloje. .

Vienyti ir būti vieningiems, ugdyti ir puoselėti jaunąją kartą pasitelkiant vaikų ir jaunuolių tėvelius, išmokti groti ir klausyti muziką, garsinti savo gimtinę – šių tikslų vedami susibūrėme ir sukūrėme orkestrą. Esam ir būsim, kad grotumėme, nes tai mums patinka.

YTAUTAS BIČKAUSKAS gimė 1951m. Kaišiadorių rajoe, Dubelių kaime.

1980m. baigė Vilniaus Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, įgijo pučiamųjų instrumentų orkestro artisto, trombono dėstytojo ir pučiamųjų instrumentų orkestro vadovo specialybes.

Nuo 1975m.  aktyviai  dalyvauja muzikinėje veikloje: kartu su draugais sukūrė instrumentinį vokalinį ansamblį „PĖŠČIAS PAUKŠTIS“ .

1976m. dalyvavo respublikiniame konkurse “VINIAUS BOKŠTAI“.

Nuo 1970m. Pasvalio Kultūros Centro pučiamųjų orkestro artistas. Su šiuo orkestru daugelį metų dalyvavo rajoniniuose renginiuose, respublikinėse dainų šventėse .

Nuo 1993m. Muzikos mokyklos varinių pučiamųjų klasės vyr. mokytojas. Jo mokiniai aktyviai dalyvauja rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. J.Pakalnio konkursuose V. Bičkausko mokiniai pasižymi gabumais ir laimi prizines vietas.

Credo:  Nesudėtingus kūrinius galima sudėtingai išgroti