Buve orkestrai

Paįstrio k.c. Bernatonių b.n. vaikų ir jaunimo orkestras ,, Dūdesys“

By 2020-02-0817 kovo, 2023No Comments

Paįstrio k.c. Bernatonių b.n. vaikų ir jaunimo orkestras ,, Dūdesys“

Paįstrio kultūros centro Bernatonių bendruomenės namų vaikų ir jaunimo vario dūdų orkestras ,,Dūdesys“ susibūrė 2007 m. Bernatoniuose, ten gyvena 787 žmonės, mylintys ir vertinantys pučiamųjų orkestrų muziką. Vaikai ir jaunimas pirmą kartą savo gyvenime atrado pučiamuosius. Liko sužavėti ir pamilo brass band žanrą, noriai muzikuoja ir dalyvauja renginiuose. Kolektyvas dalyvauja Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose.

Tai stimulas tobulėti ir kelti lygį. Orkestras groja įvairiausią muziką – nuo klasikinių iki pramoginių kūrinių. 2011 ir 2013 m. Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate A kategorijoje laimėjo 1 vietą; 2012 m. projekte „Vario audra“ orkestrų varžytuvėse-koncerte laimėjo pagrindinį prizą; 2014 m. atvirajame Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate laimėjo A kategorijos pagrindinį prizą, vadovas Vilmantas Vapsva išrinktas geriausiu A kategorijos dirigentu.

Pirmasis orkestro vadovas – Dainius Šilkaitis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trombono specialybės studentas, turintis ir dirigento kvalifikaciją.
Nuo 2012 m. orkestrui pradėjo vadovauti Vilmantas Vapsva, ilgametis orkestro „Sklepučini“ dirigentas.