Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas – tai didžiausias pučiamųjų instrumentų orkestrų konkursas Lietuvoje, kuriame kasmet pasirodo visų kategorijų orkestrai – nuo pradedančiųjų iki profesionalų – iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Čempionato tikslas – populiarinti pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Lietuvos regionuose, skatinti orkestrų įvairovę ir naujų pučiamųjų instrumentų orkestrų kūrimąsi, pristatyti Europos ir pasaulio orkestrinės muzikos kompozitorių kūrybą, žymiausius kolektyvus ir atlikėjus bei užtikrinti pučiamųjų orkestrų dalyvavimo Dainų šventėse tradicijas. 2001-aisiais metais prasidėjęs Panevėžyje, šis kasmetinis orkestrinės muzikos savaitgalis nekeitė savo vietos 17 metų, o nuo 2018-ųjų metų Čempionatas vyksta Palangoje.
Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija į kasmetinį Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatą suburia Lietuvos profesionalius ir mėgėjų orkestrus. Tai puiki galimybė pasitikrinti savo kvalifikaciją ir lygį kitų Lietuvos orkestrų kontekste. Kūrybinėmis patirtimis su Lietuvos studentais, kompozitoriais ir kitais muzikais Čempionato renginių metu dalijasi pasaulinio pripažinimo sulaukę kompozitoriai, dirigentai ir atlikėjai iš Europos. Taip pat kasmet vyksta tradicinė instrumentų paroda, meistriškumo pamokos, susitikimai su kompozitoriais, seminarai, svečių koncertai bei daugybė papildomų veiklų. Čempionatą vainikuoja baigiamasis koncertas, kurio metu vyksta ne tik geriausiųjų apdovanojimai, bet ir pasaulinio lygio orkestro-žvaigždės pasirodymas. XVII-ojo Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato baigiamajame koncerte grojo legendinis Belgijos orkestro „Willebroek Brass“ kvartetas. XVIII-ajame Čempionate koncertavo keturis dešimtmečius gyvuojantis britų orkestras „Filton Concert Brass“ bei pasaulio scenose koncertuojantis trombonininkas Dr. L. Brett Baker. XIX-ąjį Čempionatą vainikuos dar įspūdingesnis pasaulinės žvaigždės pasirodymas, tačiau orkestro atlikėjų vardai vis dar išlieka paslaptyje.
„Kviečiame gausų būrį svečių, kurie ne tik praturtina meninę programą, bet ir dalijasi savo scenine patirtimi bei žiniomis su jaunaisiais atlikėjais ir šio žanro profesionalais. Viliuosi, jog Palangos miestas, kuris yra tituluojamas atostogų sostine, puoselėdamas ilgametes pučiamųjų orkestrų tradicijas ateityje taps ir Europos pučiamųjų instrumentų orkestrų sostine” – 2018-aisiais kalbėjo ilgametis šio projekto iniciatorius Remigijus Vilys. Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos steigėjas, vario dūdų orkestro „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys neklydo ir tai oficialu – 2020 metais Palangoje vyks Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas.